3 büyüklerin codeshare anlaşması bozuldu!

American Airlines, Etihad ve Qatar ile olan codeshare anlaşmalarını Körfez Taşıyıcıları’na verildiği iddia edilen devlet desteğini protesto etmek amaçlı olarak bitiriyor.

Ne var ne yok - 14 Temmuz 2017 19:06
3 büyüklerin codeshare anlaşması bozuldu!
Amerikalı havayolu, Etihad ve Qatar’ı bu anlaşmaların bitirilmesi konusunda 29 Haziran’da bilgilendirdiğini duyurdu. Codeshare uçuşları için geçerli son tarih, 24 Mart 2018 olacak.

Qatar ve American Airlines, aynı havayolu ittifakı olan Oneworld üyesi olduğundan, iki havayolu arasında interline, FFP ve CIP anlaşmaları yoğun hacimle kullanılıyor.

Bir American Airlines sözcüsü, codeshare haricindeki anlaşmaların devam edeceğini bildirdi.

Sözcü, kararın American Airlines için finansal bir etkisinin olmayacağını, kararın aslında yapılan illegal yardımlara karşı bir tepki olduğunu ifade etti.

Etihad ve Emirates ABD-BAE arasındaki seferlerini Open Skies anlaşması çerçevesinde icra ederken, Qatar ise ABD-Katar Hava Ulaştırma Anlaşması uyarınca sefer icra etmekte.

American, Delta ve United havayolları tarafından uzun süredir yürütülen bir kampanya, Körfez Taşıyıcıların bahse konu Open Skies anlaşmasını ihlal ettiklerini, devlet desteği alarak yayınladıkları düşük ücretler ve ulaştıkları geniş uçuş ağı sayesinde haksız rekabet oluşturduklarını ileri sürüyor.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.