3. Havalimanı hızlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, uçakta bilgisayar yasağı konusunda Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’ne çağrıda bulunarak, “Herkes kendi başına hareket ederse örgütlerin anlamı kalmaz” dedi. Bakan Arslan, 3 havalimanı inşaatının da hızlanacağını belirtti.

Ne var ne yok - 15 Nisan 2017 10:33
3. Havalimanı hızlanacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İngiltere ve Amerika uçaklarında tablet ve dizüstü bilgisayarlara konulan yasak için Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’ne (ICAO) çağrıda bulunarak, “Herkes kendi başına hareket etmeye kalkarsa, örgütlerin de anlamı kalmaz. Örgütlerin bundan sonraki düzenlemelerin uygulanması için aldıkları kararların uygulanmasının peşinde koşmaları lazım. Eminim ki bizimle hareket edeceklerdir” dedi. Arslan, uçak yasaklarıyla ilgili şunları söyledi:

“Her iki tarafın da bakanlarına mektuplar gönderdik. Dışişleri Bakanlığımız diplomatik olarak görüşüyor. Teknik heyetlerimiz görüşüyor. İngiltere ile olan teknik görüşmeler biraz daha mesafe katetti. Onlara söylediğimiz şu: Alınması gereken bütün tedbirleri aldık. ‘Teknik heyetleriniz gelsin, yerinde, bizim arkadaşlarla birlikte baksın, eminiz ki ikna olacaklar’ buna ‘tamam’ dediler. Ama henüz bir heyet gelişi olmadı. Hepsinin tabiri caizse tomografisini çekecek bir cihaz kurmayla ilgili süreçleri başlattık. Yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuç almazsak orayla (ICAO) konuşacağız. Herkes kendi başına hareket etmeye kalkarsa o zaman bu örgütlerin de anlamı kalmaz. Örgütlerin yaptığı uygulamaların da yaptırım şansı kalmaz. Dolayısıyla örgütlerin de bundan sonra yapacağı düzenlemelerin uygulanabilmesi için aldıkları kararların uygulanmasının peşinde koşmaları, bunun gereğini yapmaları lazım. Eminim ki onlar da bu konuda bizimle beraber hareket edeceklerdir.”

3. HAVALİMANI HIZLANACAK
Arslan, İstanbul’a yapılacak 3. havalimanındaki gerçekleşme oranı için de şunları söyledi:
“Şu an yüzde 44’lerde bir gerçekleşme var. Ancak bazı ekipmanlar var ki üretimi dışarıda yapılıyor hazır hale geliyor, gelip monte ediliyor. Bu ekipmanların üretimini de hesaba katarsanız yüzde 53’lük şu an ödeme gerçekleştirmişiz. Kömür ocaklarında, bataklıkta çalışıyorsunuz, eleman sayısını kışın çok artıramadılar. Kışın çok istediğimiz hızda ilerlemedi. Fakat şimdi gittikçe hızlanıyor. Şu an 22-23 bin kişi çalışıyor ve hedef haziran itibarıyla bu artışı 30 bine çıkarmak ki önümüzdeki yılın başlarında biz ilk faz olan 90 milyon kişiye hizmet edecek pistleri, terminali bitirmiş olalım ve hizmet vermeye başlamış olalım.” (Milliyet)

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.