Airbus ihalesini TAI kazandı!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) dünyanın önde gelen uçak üreticisi AIRBUS S.A.S firmasının bir ihalesini daha kazandı.

Ne var ne yok - 02 Ekim 2017 18:58
Airbus ihalesini TAI kazandı!
TAI, geçtiğimiz yıllarda yenilenen ve satış rekorları kıran Airbus tek koridorlu uçağı A320Neo’nun Pratt and Whitney (PW) “Motor Kabuğu” Tasarım ve Üretim ihalesini kazanarak, Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. TAI, iki motor seçeneğine sahip olan A320Neo’ların PW P1100G-JM jet motorlu uçakları için motor kabuğunu tasarlayacak. İmzalanan sözleşmeye göre TAI, platform ömrü boyunca ve tek kaynak olarak üretime devam edecek.

Söz konusu PW motor kabuğu, uçak motorlarını dış etkenlerden koruyarak, motor üzerindeki hava direncini azaltacak ve uçağın aerodinamik veriminin artırılmasını sağlayacak. TAI bugüne kadar Ankara Kahramankazan’daki tesislerinde, AIRBUS A350 XWB kanatçıklarının tasarım ve üretimine, Airbus A330 dümenlerinin üretimine, Airbus A320 uçaklarının 18 ve 19 numaralı arka panellerinin ve arka gövdelerinin üretimine başarı ile devam etmektedir.

October 2017

Press Release – EN

TAI WON ANOTHER PACKAGE FROM AIRBUS
Turkish Aerospace Industries, Inc. (TAI) has won the business from AIRBUS S.A.S. – the leading aircraft manufacturer, covering the Design, Build and Supply of “Pratt and Whitney (PW) Nacelle Fan Cowl” for the bestselling A320Neo Aircraft.

The A320Neo family has two engine options, where TAI will supply the “Fan Cowls” of PW1100G-JM engines functioning to protect the jet engine from external impacts and completing the aircraft’s aerodynamic integrity. According to the contract signed with Airbus, TAI will design and manufacture A320Neo PW Nacelle Fan Cowls as sole source throughout the entire program lifetime.

The PW Fan Cowls will be designed and built at its state-of-the-art TAI’s Ankara Kahramankazan premises in Turkey, where the Company is already contracted to design, build and supply of AIRBUS A350 XWB Ailerons, build and supplies of Airbus A330 Rudders, Airbus A320 Section 19 Barrel and Airbus A320 Section 18 Shells along with the supplies of fuselage sections and control surfaces of various commercial/military aircraft platforms.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

EN ÇOK OKUNANLAR