Airbus ve Bombardier’den önemli işbirliği

16 Ekim 2017 tarihinde, Boeing ve Bombardier arasında tarihi bir anlaşma imzalandı.

Ne var ne yok - 17 Ekim 2017 18:38
Airbus ve Bombardier’den önemli işbirliği
Uluslararası havacılık çevrelerinde büyük yankı uyandıran anlaşmanın detayları, Airbus’un resmi sitesi “Airbus.com”dan tüm dünyaya duyuruldu.

Airbus CEO’su Tom Enders’in, “tüm taraflar için kazan-kazan durumu” şeklinde özetlediği anlaşmaya göre, Airbus, Bombardier C Serisi Uçakları Limitet Ortaklığı’ndaki (C Series Aircraft Limited Partnership) çoğunluk hissesini Bombardier’e hiçbir bedel ödemeksizin satın alacak.

Bu anlaşma, havacılık çevrelerinde Airbus için yüzyılın anlaşması olarak ifade edilirken, Bombardier için de hayati bir yardım eli olarak değerlendiriliyor.

Anlaşma sonucunda, iki ilave üretim hattının devreye girmesi söz konusu olacak. Önümüzdeki 20 yılda, 100-150 koltukluk, 6000’den fazla yeni uçak üretilecek!

Bu anlaşma ile, C Serisi uçak siparişinin pazarlama ve satış, tedarik ve üretim yönetimleri boyutunda Airbus’ın global etkinliğinden yararlanılacak.

Benzer şekilde, Bombardier’in en yeni uçak ailesinin ortaklığa dahil edilmesinin, müşteriler, tedarikçiler, çalışanlar ve hissedarlar için çok önemli bir değer yaratması söz konusu olacak.

Airbus’un tedarik zincirindeki ihtisası sayesinde, tüm süreçte önemli oranda tasarruf elde edileceği değerlendiriliyor.
Anlaşmaya göre, Bombardier C Serisi Uçakları Limitet Ortaklığı’nın genel müdürlüğü ve temel üretim hattı, Quebec’de kalacak.

C serisi için büyümekte olan pazar, ABD’li müşterilere hizmet verecek ikinci bir Final Üretim Hattı’nın Amerika Albama Eyaleti, Mobile Şehri’nde açılması neticesini verecek.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.