Carya Golf, Avrupa’nın en iyi 2’inci golf sahası seçildi

Avrupa’nın en önemli golf turnuvası Turkish Airlines Open 2016’ya ev sahipliği yapmaya hazırlanan Regnum Carya bünyesindeki Carya Golf Club, kıtanın en iyi golf sahaları sıralamasında 2’inci seçildi.

Nasıl - Fatma Sarıkaya
Carya Golf, Avrupa’nın en iyi 2’inci golf sahası seçildi
Avrupa’nın en önemli golf turnuvası Turkish Airlines Open 2016’ya ev sahipliği yapmaya hazırlanan Regnum Carya bünyesindeki Carya Golf Club, kıtanın en iyi golf sahaları sıralamasında 2’inci seçildi.

Avrupa’nın prestijli yayınlarından biri olan Golf World Dergisi, kıtanın en iyi golf sahalarını sıraladı. Avrupa’nın en iyi 100 golf tesisinin yer aldığı listede Regnum Carya Golf & Spa Resort bünyesindeki Carya Golf Club 2’inci seçildi. Listenin ilk sırasında Terre Blanche ile Fransa, üçüncü sırada ise PGA Catalunya ile İspanya yer alıyor.

Regnum Carya Golf & Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Regnum Carya Golf &SPA Resort, 2008 de IAGTO tarafından Avrupa’nın en iyi golf destinasyonu seçilen ve yine Avrupa’nın ilk 18 delikli gece aydınlatmalı golf sahası kabul edilen Carya Golf Club’ın yanı sıra Belek’in ilk golf kulübü olan 27 delikli National Golf Club’ı da bünyesinde barındırıyor. Uluslararası turnuva oynatma hakkına sahip olan Carya Golf, Avrupa’nın en büyük 3 organizasyonundan biri olan THY Open 2016’ya bu yıl ve önümüzdeki 3 yıl boyunca ev sahipliği yapacak. Bu gibi önemli gelişmeleri, ülkemizin ve Antalya’nın turizm potansiyelini dünyaya duyurmak için bulunmaz bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.
Belek’in deniz- kum- güneş tatilinden öte, katma değeri daha yüksek olan golf turizmi ile anılmaya başlandığını duyuran BETUYAB Belek Yatırımcıları Turizm Ortak Girişimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk de ''Belek, 10 golf tesisi, 15 golf sahası ile özellikle Alman, İngiliz, İskandinav Ülkeleri’nden gelen golf tutkunlarına yılın 12 ayı hizmet veriyor. Belek uygun iklim koşulları da 12 ay golf oynanmasına imkan tanıyor. Yılda yaklaşık 135 bin golf sever Belek’i tercih ediyor. Ortalama kalış süreleri 7 gece ve bu süre zarfında yaklaşık 4-5 oyun oynuyorlar. Belek’te yıllık ortalama oyun sayısı 610 bini buluyor. Dileğimiz bu sayıların daha da yukarılara taşınması'' diye konuştu.
Bağlantılar: Belek, golf, THY, Carya

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.