Havayolu ikramında yeni uygulama

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, havayolu ikramında önümüzdeki yıllarda ekonomi sınıfında kişiye özel ikram uygulamasına geçileceğini yazdı. Eyüboğlu, DO&CO'nun sahibi Attila Doğudan ile yaptığı görüşmeyi köşesinde kaleme aldı. İşte o yazı:

Ne var ne yok - Fatma Sarıkaya
Havayolu ikramında yeni uygulama
"Birçok havayolu şirketi, bilhassa iç hat uçuşlarında yiyecek ve içecek ikramını azalttı. İkramı kaldırıp, yiyecek ve içecek hizmetini paralıya çevirenler de var. Yakın gelecekte uçaklardaki yiyecek-içecek işi kişiye özele dönecek.

Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus gibi Türk şirketlerinin yanı sıra Emirates, Etihad, Qatar, British Airways, Cathay Pacific, Avusturya Havayolları ve LOT-Polonya Havayolları’na catering hizmeti veren Do-Co’nun sahibi Attila Doğudan’ın öngörüsü bu…

4 bini Türk olmak üzere, 15 bin çalışanıyla 15 ülkede 60 havayolu şirketine hizmet verdiklerini söyleyen Doğudan, “Çok değil, 2-3 yıl içinde yolcu, uçağının kalkmasına 3-4 saat kala parasını ödeyip, menüden istediği yiyecek ve içeceği seçecek. Uçağa binince siparişi koltuğunda hazır olacak” dedi.

Catering hizmeti verdikleri havayolu şirketlerine müşteri memnuniyetini artırıp, ödüller kazandırdıklarını vurgulayan Doğudan, şöyle konuştu:

“Havayolu şirketlerinin çoğu, yakın gelecekte iç ve dış hatlarda ekonomi bölümünde ikramı kaldıracak. Yolculara ikramlı ve ikramsız bilet seçeneği sunulacak. Yolcular internetten check-in yaparken, 15-20 seçenekli menüden istedikleri yemeğin de siparişini verecek ve yolcuya özel yemek servisi dönemi başlayacak. Bunun için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Dokuzu Türkiye’de olmak üzere dünyanın 31 noktasında mutfağımız var. Yakında Los Angeles, Seul, Madrid ve Paris’te de devreye girecekler.”

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.