Hintliler düğün için Türkiye'ye gelecekler

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı evlenmek için ülkemize gelen Hintli sayısının arttırılması için 250 Hint seyahat acentasının Türkiye'ye davet edildiğini söyledi.

Ne var ne yok - 16 Nisan 2017 13:54
Hintliler düğün için Türkiye'ye gelecekler
Bu alanda Türkiye’nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Antalya, Alanya’ya evlenmek için gelen Hintli sayısı artıyor. İnşallah ekim ayına kadar 250 Hint seyahat acentesi temsilcisi Muğla’ya davet edilecek. Bakanlığımızın da desteğiyle onlara Muğla’nın düğün altyapısı gösterilecek. 18 milyon Hintli, bugün Avrupa düzeyinde harcama kabiliyetine sahip ve bunlar gidecek memleket arıyor” dedi.

Türkiye’nin turizmde son 15 yılda iyi bir mesafe aldığına dikkati çeken Avcı, şöyle devam etti:
“2002 rakamlarıyla karşılaştırıldığı zaman Türkiye, bugün geldiği yer itibarıyla dünyada 6’ncı büyük turizm destinasyonu. Bizim milletçe biliyorsunuz, hep bütün diğer alanlarda ilk 10’a girmek gibi bir iddiamız, niyetimiz, gayretimiz var. Deniz, kum, güneş turizmi, aynı zamanda Rusya, Almanya, İngiltere pazarı anlamına geliyor. Oysa dünyada bugün itibarıyla 1 milyar 200 milyon insan turist olarak seyahat ediyor. Bu giderek de artacak. Bizim açılmamız gereken pek çok büyük pazar var. Japonya, Çin, Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Latin Amerika... Buralar henüz bakir pazarlar bizim için. Biliyoruz ki bu pazarlar sadece deniz, kum, güneşe gelmiyorlar. Arap turizmini biliyoruz. Onlara yönelik tanıtım çabalarımızı son zamanlarda artırdık.”

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.