Hizmet bedeli 20 Avro olacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, İstanbul Yeni Havalimanı’nda dış hat yolcularından alınacak hizmet bedelinin 20 Avro olduğunu açıkladı.

Ne var ne yok - Fatma Sarıkaya
Hizmet bedeli 20 Avro olacak
Atatürk Havalimanı için yolcu başına 15 Amerikan Doları olarak alınan ücret yeni havalimanında 20 Avro olarak tahsil edilecek.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi İstanbul Yeni Havalimanı’nda dış hat yolcuları için alınacak 20 Avro hizmet bedeline ilişkin bir açıklama yaptı.

İşte DHMİ tarafından yapılan açıklama:
"Bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve sosyal medyadaki paylaşımlarda, “İstanbul Yeni Havalimanı’nda dış hat yolcuları için alınacak ücretlere” ilişkin hatalı değerlendirmeler yapıldığından aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.

Haber ve paylaşımlarda ilave bir ücretten söz edilmesi gerçeği yansıtmamaktadır. Haberlerde söz konusu edilen 20 € ücret; yurtdışına çıkış yapacak yolculardan alınacak bir meblağ olup, yolcu servis ücreti olarak tanımlanmaktadır.

Tüm dünyada havalimanlarında yolcuya verilen hizmetlerin (işletme, güvenlik vb.) karşılığında, havalimanı işletmecisi tarafından yolcu başına belli bir ücret alınmaktadır. Bu ücret, ülkeden ülkeye, hatta aynı ülke içinde meydandan meydana da farklılık göstermektedir. Son sistem güvenlik cihazları ve ileri teknoloji ile donatılmış, en üst seviyede yolcu konforunun sağlandığı İstanbul Yeni Havalimanı için yurt dışına gidecek yolculara uygulanacak olan 20 € ücret bu unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenmiş olup, yurt dışındaki birçok havalimanında da benzer ölçekte ücret uygulaması yapılmaktadır."

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.