İlginç bilgiler ve istatistikler açıkladı!

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak Atatürk Havalimanıyla ilgili ilginç bilgiler ve istatistikler açıkladı

Ne var ne yok - 30 Ocak 2018 19:15
İlginç bilgiler ve istatistikler açıkladı!
DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanıyla ilgili ilginç bilgiler ve rakamları Twitter hesabından paylaştı. İşte Funda Ocak’ın bugünkü paylaşımları:

Yolcu, uçak, yük trafiği bakımından Avrupa’nın zirvesine yerleşen Atatürk Havalimanı, sadece yolcuların hizmet aldığı bir işletme değil, her gün binlerce misafirimizin vakit geçirdiği canlı, hareketli bir yaşam alanı.
*
Her yıl milyonlarca yolcunun hizmet aldığı Avrupa'nın zirvesindeki bu havalimanından ilginç bilgiler sunmak istiyorum kıymetli takipçilerime bugün.
*
Yolculuk telaşı, kavuşma sevinci, ayrılık hüznü bir araya gelince bazı misafirlerimiz çeşitli eşyalarını unutuyor yahut kaybediyor havalimanlarında.

En çok neler unutulmuş AHL' de hiç merak ettiniz mi?
*
İşte 2017 yılının ilginç ‘kayıp eşya’ listesi: Araba direksiyonu, Araba tamponu, İskoç Gaydası, 50100 EURO, Kalıp Mermerler, Gelinlik, Geyik Eti, Tuğla, Avize, 120 inç Televizyon, Semaver, Printer, Oksijen maskesi ve tüpü, Olta takımı, Röntgen.
*
2017'de terminalde unutulan kayıp eşya sayısı toplam 48.504 adet olarak kayıtlara geçmiş. Bunların 7.931 adedi sahiplerine teslim edilmiş, diğerleri emanette tutuluyor.

*

Söz AHL'den açılmışken ilginizi çekebilecek birkaç bilgi daha aktarayım.

*

Çalışanlara, yolcu ve yakınlarına ihtiyaç durumunda 7/24 hızlı, etkili sağlık hizmeti sunan Atatürk Havalimanı Havacılık Acil Yardım Baştabipliği ile PortClinic tarafından 2017'de 5450 yolcuya sağlık hizmeti verildi.

*

2017'de altı yolcunun maalesef uçak içinde vefat ettiği bilgisi yer alıyor kayıtlarda, Allah rahmet eylesin.

*

Engelli dostu AHL'de, 2017 yılı içinde toplam 424.394 engelli yolcuya hizmet verildi Kuruluşumuz, Havaş, Çelebi, TGS tarafından.

*

Sürekli eğitim ve tatbikatlarla bilgi ve tecrübelerini geliştiren DHMİ ARFF ekipleri tarafından 2017 yılında 1 Ateşli Yangın Tatbikatı, 3 Ulaşım Süresi Ölçüm Tatbikatı yapıldı.

*

Ayrıca DHMİ ARFF Müdürlüğü bilgisi dâhilinde müstecir firmalarca 12 Acil Durum ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

*

2017' de çok iyi eğitimli ekiplerimiz ve manevra kabiliyeti yüksek güçlü araç filosuyla AHL'de gerçekleştirilen kar mücadelesi için toplam 324 ton de-icing kullanıldı. Bu hizmet için yaklaşık 1.522.800 TL harcama yapıldı.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.