THY'de sürpriz istifalar

Türk Hava Yolları'nda bugün gerçekleşen genel kurulun ardından sürpriz iki istifa geldi. Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Gerçek ve Arzu Akalın görevlerinden istifa ettiler.

Nasıl - Fatma Sarıkaya
THY'de sürpriz istifalar
THY’de yönetim kuruluna İsmail Gerçek’in istifası sonrasında Kaptan Pilot Mithat Görkem Aksoy, Arzu Akalın'ın yerine de TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun atandı.

THY tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna(KAP) yapılan açıklama şöyle:

"Sayın Arzu Akalın'ın 04.05.2018 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmesi sebebiyle, münhal bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine; Ana Sözleşmenin 10. Maddesi gereğince ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulmak üzere, Sayın Fatmanur Altun'un atanmasına karar verilmiştir.

Sayın İsmail Gerçek'in 04.05.2018 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmesi sebebiyle, münhal bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine; Ana Sözleşmenin 10. Maddesi gereğince ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulmak üzere, Sayın Mithat Görkem Aksoy'un atanmasına karar verilmiştir.

Ortaklığımız Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak görev yapan Sayın Arzu Akalın'ın ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapan Sayın İsmail Gerçek'in istifaları nedeni ile Sayın Fatmanur Altun'un Sermaye Piyasası Kurulu Bağımsızlık oluruna tabi olmak üzere, Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mithat Görkem Aksoy'un ise Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak atanmalarına karar verilmiştir”

FATMANUR ALTUN KİMDİR?
1979 Kocaeli doğumlu olan Fatmanur Altun, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi’nde tamamladığı master çalışmalarının ardından 2014’te doktoraya başladı. Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Altun, ileri düzeyde İngilizce, iyi düzeyde Arapça ve Osmanlıca bilmekte. Evli olan Altun, üç erkek ve bir kız çocuğu annesi.

KAPTAN PİLOT MİTHAT GÖRKEM AKSOY KİMDİR?
Türk Hava Yolları’nda Kaptan Pilot olarak göre yapan Aksoy, VIP Uçaklar Operasyon Başkanlığı yapıyor. Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pilotu olarak biliniyor.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.