TUSAŞ-Boeing Ortaklığı güçlendi!

TUSAŞ ve Boeing, 787 Dreamliner İrtifa Dümenleri üretimi için sözleşmelerini, kapsamını genişleterek uzattı.

Ne zaman - Fatma Sarıkaya
TUSAŞ-Boeing Ortaklığı güçlendi!
TUSAŞ ve Boeing, 787 Dreamliner irtifa dümeni üretimi kontratını, kapsamını genişleterek uzattıklarını açıkladı.
Boeing ile TUSAŞ arasında gerçekleştirilen bu anlaşmayla TUSAŞ, Boeing 787 uçağında önemli bir uçuş kontrol parçasının üretimine, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam ediyor. İki kurumun endüstrideki yakın iş birliği, Boeing’in Türkiye havacılık ve uzay endüstrisi ile çoktandır devam eden ilişkisini daha da ileriye taşımakla kalmayıp, 787 programının performansını ve karşılanabilirliğini de destekliyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “TUSAŞ, uluslararası havacılık projeleri kapsamında küresel düzeyde rekabetçi ve önemli bir ortak. Umuyorum ki, bu anlaşma ile halihazırda sürdürdüğümüz bu yakın ilişkimiz daha da güçlenerek yeni bir ivme kazanacak.” dedi.

Uçağın arka yatay stabilizesine konumlandırılan irtifa dümeni, uçağın tırmanış ve alçalmasını kontrol ediyor. 787 programının başlangıcından beri irtifa dümenlerini üretmekte olan TUSAŞ, 2013 yılında bu alanda Boeing’e doğrudan tedarikçi olmuştur.

Müşterilerine olan desteği ve Türk havacılık ve uzay endüstrisinin kapasite ve kalitesini ilerletmedeki rolü sebebiyle TUSAŞ ile sektörel ilişkilerini daha da güçlendirecek olmaktan duydukları memnuniyeti vurgulayan Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın, “Boeing’in kalite standartları, zamanında teslimat ve karşılanabilirlik hedeflerini gerçekleştirmede TUSAŞ yakın çalıştığımız üstün performanslı bir tedarikçi oldu. TUSAŞ’ın bu bağlamdaki becerilerine ve dünyanın en yenilikçi uçağını üretmedeki özverisine müteşekkiriz.” dedi.
Bağlantılar: TUSAŞ

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.