Özlem Çakmak
HAVACILIK HUKUKU Özlem Çakmak ozlem.cakmak@ucuyoruzz.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 4 YAZI

UÇUŞ İPTALLERİNDE YOLCU HAKLARI!

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Bu yazımda özellikle çok sık rastlanan sorunlardan biri olan sefer iptallerinde yolcuların ne gibi hakları var buna değinmek istedim. Herhangi bir uçuş iptalinde yolcuların asgari hakları Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Sivil Havacılık Yönetmeliği (“SHY-YOLCU”) ile belirlenmiştir. Esasen bu yönetmelik yenilenmiş olup, eskisinden farklı olarak birtakım yeni düzenlemeler içermektedir.

28 Mart 2018 19:34
GEÇEN BİR YILIN ÜZERİNE…

Sayın okuyucular, aslında havacılık sektörü ile ilgili yazacak çok şey var ancak, ben bu seferki yazımda geçen yıl yaşanan hain darbe girişiminin ardından, pek çok kurumda olduğu gibi ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları’nda geçen yıl tam da bu tarihlerde yaşanan temizlik operasyonuna değinmek istiyorum.

27 Temmuz 2017 14:11
LAPTOP YASAĞI!

ABD’ye yapılacak direk uçuşlarda laptop yasağı bugün itibariyle kalktı. THY web sitesinden yaptığı açıklama ile, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat eden yolcularına artık tüm elektronik cihazlarınızı uçakta yanınızda taşıyabilirsiniz, şeklinde duyuruda bulundu.

05 Temmuz 2017 15:09
HAVA HUKUKUNUN ULUSLARARASI KURALLARI!

Sizlere buradan havacılık hukukunda yolcu hakları, yasal sınırları, olası hava hukuku sorunları gibi konularda bilgi vermenin yanı sıra sektörel, güncel haberlerin hukuki boyutunu da aktarmaya çalışacağım.

30 Haziran 2017 10:30