Yeni havalimanının yüzde 90'ı tamam

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)’nin 85. kuruluş yıl dönümü tüm havalimanlarında düzenlenen törenlerle kutlandı. Törende konuşan DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak yapımı devam eden İstanbul Yeni Havalimanının yüzde 90'ının tamamlandığını söyledi.

Ne var ne yok - Fatma Sarıkaya
Yeni havalimanının yüzde 90'ı tamam
Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’ndeki DHMİ Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ve havalimanında faaliyet gösteren kuruluşların temsilcileri katıldı.

Genel Müdür Funda Ocak, 2002 yılında 26 olan havalimanı sayısının 55’e çıktığını belirterek şunları söyledi:
"Yakın bir tarihte havalimanı sayımız 65’e çıkacak. 2009 yılında önemli bir oluşum yapıldı. Bu oluşumda 2023 hedefleri konuldu. Havacılıkla ilgili sempozyumlar düzenlendi ve denildi ki her 100 kilometrede bir havalimanı olacak. Neredeyse bugünden bu hedefe ulaştık. O tarihte bize en büyük hedef olarak, 30 milyon kapasiteli havalimanı yapmayı göstermişti büyüklerimiz.

Biz bugün yılda 200 milyona hizmet verecek, dünyanın en büyük havalimanını inşa ettik. Şu an inşaatı %90’lara getirdik. İstanbul Yeni Havalimanı’nı Allah nasip ederse bu sene 29 Ekim 2018’de de açacağız. Bize hedef dayanmıyor, hedefleri yıkıp geçiyoruz. Başarı tablosu ortada görüyoruz, izliyoruz. Öyle bir kurumun mensuplarıyız ki ekonomiye katkılarda bulunuyoruz."

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ:

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece ucuyoruzz.com’a link verilerek kullanılabilir.
Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.